Новини нашої бібліотеки

1, 2

  21.03.2014 

Всесвітній день поезії

       У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії відзначався в Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО. «Поезія, - йдеться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і глибокі духовні питання сучасної людини - але для цього необхідно залучити до неї як можна більш широку громадську увагу. Крім того, Всесвітній День поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе малим видавництвам, чиїми зусиллями доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, якi відроджують одвічну традицію живого звучного поетичного слова». Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послужити створенню в засобах масової інформації позитивного образу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям. Отже, поезія допомогає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами.

     У Сорокотязькій школі з нагоди відзначення Всесвітнього дня поезії була організована книжкова виставка «Поезія – це завжди неповторність…»

       

  11.03.2014 

Тиждень дитячої книги

      З метою популяризації книги та формування в учнів бережного ставлення до книг, виховання у школярів поваги до людей, які їх створили, відповідальності за правильне і раціональне використання книг, виховання в учнів вдумливого читання та любові до художнього слова та з метою заохочення до систематичного читання щороку у Сорокотязькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проводиться Тиждень дитячої книги. Цього року Тиждень, який проходив з 03 по 11 березня, був ще й приурочений відзначенню 200-річчю з дня народження великого пророка українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

План

проведення Тижня дитячої книги

03. 03. 2014 р.

Відкриття Тижня дитячої та юнацької книги

04. 03. 2014 р.

Подорож до Книголенду

1.     Вікторина «У гостях у казки».

2.      Станція «Енциклопедія».

3.       Книжкова лікарня.

05. 03. 2014 р.

«Мова українська – то Шевченка слово»

1.   Читання віршів Т. Г. Шевченка.

2.     Виставка малюнків за творчістю Т. Шевченка.

06. 03. 2014 р.

Сторінками життя Великого Кобзаря

1.      Літературна вікторина (8кл.).

2.      Розгадування кросвордів (3 – 4кл.).

07. 03. 2014 р.

«Життя не кінчається смертю, якщо залишається сад» (В.Терен)

1.    Книжкова виставка до 110-річчя з дня народження Докії Гуменної.

2.     Виховний захід «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

11. 03. 2014 р.

Підведення підсумків Тижня

 

   24.02.2014 

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

    21 лютого у Сорокотязькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулась лінійка, приурочена Міжнародному дню рідної мови, у бібліотеці була організована книжкова виставка. 24 лютого у шкільній бібліотеці відбувся мовний турнір «Ну що б, здавалося, слова…». Дві команди («Мовознавці» та «Лінгвісти») змагались за звання кращого знавця рідної мови. Учні 7 та 8 класів пригадали історію свята  та продемонстрували гарні знання з української мови.

  17.02.2014 

17 лютого 2014 року - 70-річчя перемоги у Корсунь - Шевченківській битві

             17 лютого у бібліотеці Сорокотязької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів була організована книжкова виставка, присвячена 70-річчю перемоги у Корсунь - Шевченківській битві. Діти з цікавістю знайомились з книгами на військову тематику, ділилися враженнями від прочитаного раніше та від перегляду фільмів про війну. Порівнювали подвиг радянських воїнів та воїнів-інтернаціоналістів і зробили висновок, що найцінніше у житті - це мир на Землі та здоров'я і щастя близьких.

   15.02.2014 

15 лютого 2014 року – 25-річчя з дня виведення радянських військ з Афганістану

 

      14 лютого в Сорокотязькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів пройшла урочиста лінійка, присвячена 25-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану та Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у бібліотеці школи була створена тематична виставка: «Ти – вічний біль, Афганістан».

        На лінійку завітали два ветерани війни в Афганістані - Кіндратюк В.Г., Маринкевич О.Ф. та Дідух М.І., який брав участь у бойових діях в Єгипті, Анголі. Вони згадували ті страшні дні й місяці служби на афганській землі, своїх бойових побратимів, які не повернулися на рідну землю. Прозвучала в їхніх словах і гордість, бо вони чесно й мужньо виконали свій військовий і громадянський обов'язок.З цікавістю слухали учні розповідь Дідуха М.І., на долю якого випали нелегкі випробування в країнах Єгипту, Анголи. Він виконував свій інтернаціональний обов'язок у "гарячих точках", брав участь у врегулюванні воєнних конфліктів.

            Микола Іванович звернувся до школярів з побажаннями добре вчитися, опановувати нові інформаційні технології, займатися спортом. Бо нашій державі потрібні освічені, фізично загартовані, мужні, сміливі, духовно багаті молоді люди.

  08.02.2014 

07.02.2014 - ХХІІ зимові Олімпійські ігри в Сочі - відкрито

На сочинському стадіоні "Фішт" більше 40 тисяч глядачів стали свідками неймовірного спортивного дійства – церемонії відкриття Ігор ХХІІ зимової Олімпіади.

Більш ніж 3 мільярди уболівальників спостерігали за спортивним святом завдяки телетрансляціям по всьому світу.

Невід'ємною частиною церемонії відкриття став парад команд-учасниць.

На чолі української колони з Державним прапором гідно пройшла найдосвідченіша спортсменка олімпійської збірної України – лижниця, бронзова призерка світової першості та переможниця етапів Кубка світу Валентина Шевченко. За спортсменкою слідували Міністр молоді та спорту України Равіль Сафіуллін, президент НОК України Сергій Бубка, шеф місії на Іграх XXII Олімпіади Ніна Уманець і наші олімпійці.

        З трибун команду вітав Президент України Віктор Янукович.

 

        У Сорокотязькій школі з метою популяризації спорту була організована виставка книг на олімпійську тематику.

  07.02.2014 

Конкурс на кращого читця творів Т. Г. Шевченка

Напередодні славного ювілею 200-річчя з дня народження нашого славного земляка, поета, генія і пророка, Великого Кобзаря Тараса Шевченка у нашій школі відбувся конкурс читців його творів.

У ньому взяло участь 13 учнів з усіх класів. Кожен із учасників проявив не тільки пристойний рівень художнього читання, але й показав власне усвідомлення, почуття від прочитаного.

  29.01.2014 

29.01 - День пам'яті героїв Крут

 

             Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Детальніше…

          Офіційно День пам'яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ "Про вшанування пам'яті героїв Крут".

        29 січня 2014 року у бібліотеці Сорокотязької школи була організована тематична виставка, присвячена героям України, що загинули, виборюючи незалежність та суверенність молодої держави.

  22.01.2014

22.01 - День Соборності та Свободи України

 

День Собо́рності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Детальніше…

 

 

   

  

             З нагоди відзначення Дня Соборності України 22 січня 2014 року в Сорокотязькій школі була організована книжкова виставка "І обнялися береги одного вічного народу".

  19.12.2013

19.12 - 90 років з дня народження поета            П. Власюка

    Петро Іванович Власюк народився 19 грудня 1923 року у мальовничому селі Сабадаші на Жашківщині. До Великої Вітчизняної війни встиг закінчити 9 класів. Був вивезений до Німеччини. Після війни закінчив Київський педагогічний інститут, повернувся вчителювати в рідне село. 

    П. Власюк - визнаний поет-пісняр. Багато його віршів покладено на музику. Їх співають самодіяльні і професійні колективи, є вони у репертуарі Черкаського та Закарпатського хорів, співачок Р.Кириченко та О.Павловської.

      Помер П. І. Власюк 4 жовтня 1993 року. Але живе його слово, його пісні:

 

Хай наша пісня в небеса зліта,

Крильми любові горнеться до серця.

Благословення будь, земля свята - 

Земля, що Україною зоветься.

 

    19 грудня, в День Святого Миколая, в Сорокотязькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відзначали 90-річчя з дня народження талановитого поета-пісняра Петра Івановича Власюка літературною композицією "Я - син землі цієї".

 

      

  14.12.2013

14.12 - День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

     

     14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

     І тепер не лише 26 квітня, а і в грудні вже стало доброю традицією вшановувати пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха. Адже саме 14 грудня було завершено будівництво саркофагу Чорнобильської АЕС. У цей день щороку ми вшановуємо відважних ліквідаторів. Ми вклоняємось хоробрості, героїзму, відважності людей, які врятували світ від смертельних променів радіації.

    Жахливі події 1986 року ніколи не зітруться з пам’яті. Ця катастрофа є болем для всієї України.

    Від цієї скорботної дати не залишилися осторонь учителі та учні Сорокотязької школи.

   У бібліотеці школи була організована віртуальна виставка книг, присвячена Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕСАктив бібліотеки випустив шкільну газету: «Чорнобиль – вічний біль, його героїв не забуде людство». 13 грудня у школі пройшов урок  пам’яті: «Чорнобиль – трагедія ХХ століття».

 

 

 

  01.12.2013 

01.12 - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

             

               Цей день з'явився в календарі рівно чверть століття тому - в 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом - це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД.

 

         У рамках акції "16 днів проти насильства" 29 листопада у Сорокотязькій школі пройшла лінійка та конкурс плакатів, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. По класах були проведені бесіди, тренінги та класні години.

   20.11.2013 року

20.11 - Всесвітній день дитини

  «Кожне дитя до деякої міри геній і кожен геній до деякої міри дитя»                                                            А. Шопенгауер.

 

     20 листопада вважається Всесвітнім днем дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.

    У школі цього дня була організована тематична  виставка "Чарівний світ - дитинства світ!" (бібліотекар - Мукомела Л. А.), творчий звіт гуртківців (гурток "Декор", керівник - Меланчук Т. М.), конкурс дитячих малюнків та плакатів (організатор - Маринкевич М. Г.).

  22.11.2013 

18.11 - 22.11 Тиждень вшанування жертв голодомору

      Згідно з указом Президента України "Про заходи у зв'язку із 80-ми роковинами голодомору 1932 - 1933 років в Україні" та з метою гідного вшанування пам'яті їх жертв у Сорокотязькій школі було проведено ряд заходів. Бібліотекарем та організатором школи, зокрема, були організовані тематична виставка " Україна пам'ятає! Світ визнає" та усний журнал "Стоїть в скорботі мати - Україна."

О, як же ти не вмерла, Україно,

Бо скільки ж то зловісницька мета

Звела людей, приречених безвинно, -

Й ніхто за це ні в кого не спитав.

 

                                    П. Біба 

  11.11.2013

11.11 - 15.11 Тиждень трудового навчання

 

 

У рамках Тижня трудового навчання у бібліотеці Сорокотязької школи організована виставка "Чарівний світ квілінгу й оригамі", цікаво пройшли бесіди про історію створення паперу та його види. Учні початкових класів відкрили "лікарню з ремонту книг".

  04.11.2013 

04.11 - 11.11 Тиждень української мови

 

 

      Цікавим і насиченим видався Тиждень української мови у Сорокотязькій школі. У ході підготовки до Тижня бібліотекарем  Мукомелою Л. А. було випущено черговий номер загальношкільного вісника "За знання", спільно зі шкільною бібліотекою була підготовлена виставка найбільш актуальної літератури про українську словесність «О мово моя, як спів солов'я». 

 

 

Учителями - словесниками була організована виставка, присвячена  200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття. Тебе своїм сучасником звемо!".

  28.10.2013 

28.10 - День визволення України від фашистських загарбників

   У жовтні 1944 року в ході Карпатсько-Ужгородської операції завершилося визволення всієї території України: 27 жовтня був звільнений від окупантів Ужгород, а наступного дня — решта населених пунктів Закарпатської України.

       У музейній кімнаті Сорокотязької школи була створена тематична виставка "Збережемо пам'ять про подвиг", до створення виставки долучилися учні 8 класу. 

  Дівчата-екскурсоводи підготували повідомлення про подвиги односельців у Великій Вітчизняній війні.

    

  14.10.2013 

14.10 - День українського козацтва

        14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва.

       З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. На свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі. Тому символічно, що це свято, встановлене Указом Президента № 966/99 від 07.08.1999 р., припадає саме на цю дату.   

        У документі, підписаному Леонідом Кучмою, говориться: «Враховуючи історичне значення і заслуги українського козацтва в затвердженні української державності і істотний внесок в сучасний процес державного будівництва, ухвалюю встановити День українського козацтва».

         

 

 

     У бібліотеці Сорокотязької школи пройшла вікторина на знання історії рідного краю та була  представлена  виставка книг до Дня українського козацтва: "Від козаків до наших днів збережемо вогонь батьків".

  30.09.2013

30.09 - Всеукраїнський день бібліотек

     

      У рамках тижня початкової школи у шкільній бібліотеці відбулась читацька конференція «Людина починається з добра» (за творчістю В. О. Сухомлинського).

    У 3 класі пройшов бібліотечний урок на тему : «Бібліотека – затишний дім для зустрічі читача з книгою».

 

  28.09.2013

28.09 - 95 років з дня народження В. О. Сухомлинського

        В. О. Сухомлинський — автор 41 монографії і брошур, більше 600 статей, 1200 оповідань і казок. Загальний тираж його книг становить близько 4 млн екземплярів  різними мовами народів світу. 

     До ювілею В. О. Сухомлинського у бібліотеці Сорокотязької школи була організована літературна виставка.