110 років від дня народження Івана Багряного (1906-1963), українського письменника, художника, громадського діяча

Постать Івана Багряного - одна з найяскравіших і найдраматичніших в українському письменстві першої половини і середини XX ст. Замовчуваний в Україні всі повоєнні роки, він тільки останнім часом став відомий читачам на батьківщині. Іван Багряний – автор світових бестселерів «Тигролови» та «Сад Гетсиманський», які давно знали і шанували на заході. В Україні  твори письменника довгий час були заборонені. Тільки після проголошення незалежності України творчість письменника «розсекретили»: вийшли друком його романи, а на 95 – ліття Багряного йому було присуджено найвищу відзнаку держави - Державну премію України імені Тараса Шевченка  (посмертно). Твори письменника включені до шкільної програми з української літератури.

Детальніше...

Іван Франко  (1856-1916)

     "На дні моїх споминів і досі горить той маленький, але міцний вогонь...  Це вогонь у кузні мойого батька. І мені здається, що запас його я взяв дитиною в свою душу на далеку мандрівку життя", — писав той, хто висвітив цим вогнем найтемніші куточки життя народу, змалював їх перед цілим світом. Крім того, він збагатив своєю працею багато галузей європейської науки.

Детальніше... 

                Небагато можна назвати в історії людства постатей, рівних йому за різнобічністю таланту й наполегливістю, гідними титанів Відродження...

 

 

"...ми мусимо навчитися чути себе українцями
— не галицькими, не буковинськими українцями,
а українцями без офіціальних кордонів"

Іван Франко

           

             09 березня 2014 року – 200 років з дня народження Т.Шевченка (1814 - 1861 рр.). 

 Тарас Григорович Шевченко (відомий також як Кобзар, 9 березня 1814 с. Моринці Київської губернії, тепер в Черкаської області — 10 березня 1861 Санкт-Петербург) — український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський діяч, філософ, політик, фольклорист, етнограф, історик, з точки зору багатьох українців — духовний батько сучасного українського народу, людина, яка присвятила своє життя збереженню і поширенню самобутньої народної мудрості тісно пов'язаній з стародавньою православною козацькою культурою і звичаями України. Детальніше... 

     

      15 лютого 2014 року – 25-річчя з дня виведення радянських військ з Афганістану

     Війна в Афганістані —  збройний конфлікт, у якому брали учать урядові війська Афганістану і Радянського Союзу проти повтанських груп моджахедівДетальніше…

 

 

2              

2                                

                            29 січня – День пам’яті героїв Крут

             Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Детальніше…

           

           

            22 січня - День Соборності України

День Собо́рності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Детальніше…


   

 

  12 січня 2014 року – 120 років з дня народження В.М. Еллана-Блакитного (українського письменника і громадського діяча). 

      Народився 12 січня 1894 року в родині священика. Михайло Елланський — батько письменника — рано помер і залишив трьох синів і дочку на утриманні матері. Детальніше…

 

 

 

 

 

7 січня 2014 року – 60-річчя утворення Черкаської області. 

На середній Наддніпрянщині у самому центрі України, обабіч берегів Дніпра розкинулася Черкащина – унікальний історичний край, з яким пов’язано багато вікопомних подій вітчизняної історії.  Детальніше…

 

 

 

 

    6 січня 2014 року – 180 років з дня народження С. В. Руданського (українського поета і перекладача).  

        Народився 25 грудня 1833 року (за старим стилем) в селі Хомутинці Вінницького повіту Подільської губернії в родині сільського священика.

        Після початкової науки в дяка вчився у Шаргородській бурсі (1842–1849) та Подільській духовній семінарії у Кам'янці-Подільському (1849–1855).  Детальніше…